Murat Gök

Dijital Reklam Uzmanı

Webmaster

Grafiker

0

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Murat Gök

Dijital Reklam Uzmanı

Webmaster

Grafiker

Blog'larım

Doğru Hashtag Kullanımı

Eylül 11, 2021 Sosyal Medya

Doğru Hashtag Nasıl Bulunur❓

〽️Merhaba yine güzel etkileşim, bol takipçi ve müşteri, bilinirliği artırmada gerekli bir işlemden bahsedeceğim. Şöyleydi böyleydiyi kısa kesip doğrusunu nasıl bulursunuz kısaca anlatıyorum❗

〽️Doğrusundan önce en çok yapılan hata milyonların kullandığı hashtagleri kullanmak ve İngilizce hashtaglar kullanmak. Öncelikle bu size beğeni kazandırır ama bu gelen beğeniler bot programların yaptığı otomatik gereksiz beğenilerdir bu sebepten dolayı eğer milyonlarca takipçiye ve uluslar arası bir hesaba sahip değilseniz bu hashtagleri kullanmayın.

〽️Hashtaglerin amacı doğru kitleye ulaşmaktır, ürünü hizmeti kelime kelime anlatmak değildir. Açıklama işini, açıklama kısmında yazarak yapıyorsunuz zaten. Konu ile alakalı ana ürün başlıklarını etiketlerde kullanın. 〰️
Örnek:
Korse ve Diyet hizmeti satıyosunuz burada “klinik, yemek, moda, kıyafet” gereksiz bir çok etiket değil. “doğrubeslenme, sağlıklıbeslenme, zayıflamaürünler, zayıfkal” vs gibi etiketler kullanmalısınız ürününüzün ucu açık değil direk ürünü anlatan ürün başlıkları olmalıdır.

30 Etiketin 30’nuda doldurmak zorunda değilsiniz çok etiket sizi doğru kitleye ulaştırmaz doğru etiket sizi istediğiniz kitleye ulaştırır. 20 Etiket kullanıyorsanız 10 adet etiketinizin organik olmasına 5 adetinde direk ürün bağlantılı olmasına dikkat edin.

Kısacası yapmanız gerekenler aslında çok basit.
Alakasız hashtaglerden ve milyonlara hitab eden hashtaglerden kaçının.
Eğer yabancıya yönelik bir içerik yoksa yabancı dil hashtag kullanmayın.
Direk ürünü ve hizmeti anlatan ilgi alanlarını hashtag olarak seçin.
Sadece ürün veya hizmet içerek hahstagler kullanın alakası hashtaglerden uzak durun.

Write a comment