Murat Gök

Dijital Reklam Uzmanı

Webmaster

Grafiker

0

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Murat Gök

Dijital Reklam Uzmanı

Webmaster

Grafiker

Blog'larım

Sosyal Medya da Etkileşim Nasıl Yükseltilir?

Eylül 11, 2021 Sosyal Medya

Etkileşim Nasıl yükseltilir?

Instagram algoritması sayfanızdaki takipçi artırımı, beğeni sayfasından, etkileşime, etkileşim sayısından haber kaynağına düşme oranınıza kadar denetleyen, spamlayan ve sizi engelleyen sistemdir. Peki bu sistem nasıl çalışır ve biz nasıl uyum sağlarız?

Algoritmanın temel sistemi ilgi alanınız olan ziyaret ettiğiniz profilleri ve hashtag konularını size daha fazla göstermesidir peki bunu kendi yararımıza nasıl kullanırız?

Tabiki takipçilerin sizi daha aktif ziyaret etmesini sağlayarak. Bunun belirli kolay yolları vardır. Ancak öncelikle şunu netleştirmemiz gerek içerikleriniz ilgi çekici ve merak uyandırıcı olmalı❗️ ➖

Hadi başlayalım neler yapabiliriz; 〽️Gönderiyi DM Atma Taktiği:

Sayfa paylaşımlarınız ve hikayelerinizi takipçilerinize instagram üzerinden mesaj atın, otomatik olarak içerik merak uyandırdığı için gönderiyi tıklayıp ziyaret edeceklerdir. Bu şekilde profilinizde gezmelerini sağlayıp etkileşim sağlarsınız ancak bunu yanlızca ayda 1 veya 2 kere yapın. Sık yapılan bu çalışmada takipçi kayıpları yaşanır. İnsanları sıkmayın anlamamız gereken en önemli konu sosyal medya platformları bir eğlence ve vakit geçirme platformudur. İnsanlar sıkıldıkları şeyi yapmazlar ve etkileşimde bulunmazlar. Her takipten çıkma algoritmanızı kötü etkileyecektir. ➖ 〽️Dolaylı Etkileşim Taktiği:

Sayfanızı takip eden kullanıcıları günlük olarak 100 tanesinin profilini ziyaret edin takip etmeseniz de profili açık olan kullanıcıların son gönderilerini beğenin. Karşı takipçi hayırdır ya moduna girip aaaaa süper beni beğendi😍 diyerek profilinizi ziyaret edecek ve yine organik bir etkileşimde bulunacaksınız buda haber kaynağında görünmeniz için bir adım daha atmanızı sağlayacaktır.

〽️Paylaşım Yap Etkileşim Kur Taktiği:

Paylaşım yaptıktan sonra 20 dk kuralına uyun 20 dk bekleyin ve 20 dk içerisinde size gelen beğeni ve yorumlara etkileşim sağlayın. Yorumları beğenin ve olabildiğince cevap vermeye çalışın. Profili açık kullanıcıların gönderilerini beğenmeye çalışın keşfetten gelenleri tesbit edin ve son 3 gönderisini beğenin ancak bunları program ile değil manuel olarak yapın. ➖ 〽️Ne kadar ekmek o kadar köfte taktiği:

Gördüğünüz ve hoşunuza giden gönderileri beğenin, yorumlayın. Etkilelim kurmaktan korkmayın insanlarla iletişime geçin. İnsanlarla yakın iletişime geçmeniz sizi ileri taşıyacaktır. Instagram, paylaşım yapıldığı sırada aktif olan her takipçinize o an paylaştığınız içeriği göstermeye çalışacaktır. Telefonuna bildirim giden takipçileriniz de Instagram’a girdiğinde iki şey yapacak; ya etkileşim verdiğiniz için profilinize girecek, ya da bildirim sayfasından sonra ana sayfaya gidecek. İki ihtimalde de içeriğinizi görme ihtimali çok yüksek. ⠀

Basit gibi görünen bu taktik profilinizin ve işletme hesabınızın kaderini tamamiyle değiştirebilir 😌

Write a comment