Murat Gök

Dijital Reklam Uzmanı

Webmaster

Grafiker

0

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Murat Gök

Dijital Reklam Uzmanı

Webmaster

Grafiker

Blog'larım

Sosyal Medya Hesabımı Nasıl Büyütürüm?

Eylül 11, 2021 Sosyal Medya

Günümüzde instagram hesabınızın takipçilerini artırmak oldukça kolay. Önermesekte takipçi satın alınır veya çekilişe katılarak sayfanızın takipçilerini sadece rakamdan ibaret hale getirebilirsiniz. Peki ciddi anlamda markanızı organik bir şekilde nasıl büyütürsünüz? Size 7 adımda markanızı nasıl büyütebileceğinizi maddeliyorum.🧐

〽️ Profilini işletme hesabına geçir ve ayarlar kısmında alakalı kategoriyi seç.

〽️ En çok satan ürünlerini ve hizmetlerine özel hashtagler oluştur. Popüler olmasından çok konu ile alakalı, özgün ve bulunabilir olmasına dikkat et.

〽️ Düzgün ve Özgün içerik üret❗Kopya yazı ve göze batan satış odaklı görsellerden kaçınarak ürünü veya hizmeti neden almaları gerektiğini yaratıcı ve sade bir şekilde müşteriye göster.

〽️ Etkileşim sağla, gelen DM’lara hızlı cvap ver yorumları dikkate al ve yanıtla. Sayfada sürekli hareket olmasını sağla.

〽️ Rakiplerini analiz et❗Müşteri portföyünü gör ve takibe takip sistemi ile alt yapı oluştur. Sonrasında ilgili müşteirye sponsorlu reklam ver.

〽️ Görsel boyutlarını ve İçerik bütünlüğünü instagram genel kuralları ve instagram reklam kurallarına göre ayarla. Uyumlu hazırlanan gönderilerin reklam potansiyeli herzaman yüksektir.

〽️ Her gün en az 3 hikaye ve istatistikler kısmından profilinin en çok ziyaret edildiği saatelerde en az 1 paylaşım yap. Ne kadar aktif olursan instagram seni o kadar iyi tanıyacak ve haber kaynağında daha fazla gösterecektir.

〽️ 7 dedim ama buda 8 olsun, işinde iyi bir dijital pazarlama ve sosyal medya danışmanı ile çalışın bize ödediğiniz aylık tutarlar bize 1 birim olarak gelir ancak biz sizlere en az 3 birim kazandırırız. Başlarda markanız için yapacağınız bu yatırımlar gelecekte size kat ve kat daha fazla olarak dönecektir. Nasıl sizin işinizi biz sizden daha iyi bilemezsek malesef sizde bizden daha iyi bilemezsiniz.😒
➖➖➖➖

Write a comment